Šiandien noriu jums pateikti dešimt skirtumų, kodėl išmanusis telefonas negali pakeisti veidrodinio fotoaparato.
Visais laikais, nuo pat fotoaparato atsiradimo(1820m.-1840m.) Jis buvo labai vertinamas. Ilgai buvo fiksuojama nuostabūs kadrai vien šio įrenginio dėka.
Bet vieną dieną Stevas Jobsas( Steve Jobs) su šaunia komanda išrado išmanųjį telefoną. Taip ir prasidėjo mobilaus telefono tobulėjimas ir įsiterpimas į žmonių gyvenimą bei fotografavimą. Šiuolaikinės kameros yra nuostabios. Jos palengvino fotografijos žingsnius, kurie nerodo jokių sustojimo ženklų. Bet šiuolaikiniuose telefonuose dar nėra keletos dalykų.
Taigi, noriu pateikti dešimt faktų, kodėl mobilusis telefonas negali pakeisti fotokameros. Kitaip sakant, yra nuotraukų, kurių dar negalime nufotografuoti su išmaniuoju telefonu.
1-oji priežastis, tai programinė įranga prieš fiziką.
Nenoriu paneigti, kad šiuolaikinė įranga yra buka ir niekam nereikalinga. Ji yra tiesiog nuostabi ir gali mums labai palengvinti gyvenimą, turint rankoje vien išmanųjį įrenginį. Bet turint kamerą vis dar išgaunamos pačios geriausios šviesos kartu su fizikos meistriškumu. Tarkime fotografuojant mėnulį su fotokamera, mes galime priartinti su tam tikrais objektyvais tiek, kad vaizdas nesusilietų. Su mobiliuoju telefonu, mes galime nufotografuoti mėnulį, bet fonas jau nebus toks ryškus, kaip fotografuojant su fotoaparatu.
Beveik visi išmanieji telefonai sustojo ties viena diagramos verte, todėl jūs negalite valdyti pagrindinio ekspozicijos elemento.
2-oji priežastis vaizdo stabilizavimas.
Su fotoaparatu galime išlaikyti aukštą vaizdo kokybę, pasirenkant tinkamą ISO(jautrumas šviesai, apie tai kalbama fotomokykloje pirmose pamokose). Geras fotoaparato ir objektyvo derinys yra sunkesnis nei išmanaus telefono, bet tai yra didelis skirtumas. Telefonas dažniausiai fotografuoja 1/30sekundės, nors jis yra lengvas. Bet stabilumas veikia daug lėčiau. Nei sunkus fotoaparatas, kurį dar laikant rankoje, galime išlaikyti iki 1/8sekundės. Ir tai labai lemia nuotraukos ryškumą.
3-ioji priežastis yra praktiškumas prieš paskirtį.
Mobilusis telefonas buvo išrastas paskambinti. Jį galima pasiimti kartu su savimi, paskambinti ir atsiliepti bet kur ir bet kada. Fotoaparato neįsidėsime į kišenę. Bet jis ir buvo sukurtas fotografuoti.
Telefonu galime daryti kelias funkcijas vienu metu. Bet kai iššitraukiame fotoaparatą, esame susitelkę būtent į fotografavimą. Tada jaučiame didžiausią ryšį su įrenginiu ir negalvojame apie kitus veiksmus. Mūsų tikslas- fotografuoti.
4-oji priežastis: didesni jutikliai fotokameroje.
Neneigiame, jog išmaniajame telefone jie prasti. Atsirandant naujiems modeliams, patobulinami ir jie. Bet ir fotoaparatuose šie taip pat tobulinami.
Fotoaparatuose jutikliai yra didesni ir tai rodo, kad turi daugiau vietos šviesai surinkti. O išmaniuosiuose įrenginiuose ją turi susispausti į mažą erdvę. Nors turi tiek pat pikselių, bet raiška yra žymiai ryškesnė fotokameroje!
5-oji priežastis judesio sustabdymas.
Su išmaniuoju įrenginiu, negalime tiek įsiterpti į minią ir užfiksuoti būtent pasirinktą objektą. Nors ir su telefonu galime uzfiksuoti gerų kadrų.
Bet su fotoaparatu vienu judesiu, galime pasukti objektyvą ir būti veiksmo įkarštyje. Ir turėsime puikius kadrus. Fotokursuose sužinosite taip pat apie tai!
6-asis skirtumas
tarp išmanaus telefono kameros ir fotoaparato yra tas, kad teleobjektyvas fotografuojant fotoaparatu gali sulieti vaizdą esantį aplink fotografuojamą objektą. Sukuriamas jaukus fonas ir išryšinamas būtent tas, kas fotografui svarbiausia.
7-a priežastis yra priedai.
Šiuolaikiniuose fotoapatuose yra labai labai daug priedų. Kalbant apie įvairius objektyvus, rankines blykstes, išorinius priedus ir šimtus specialiųjų efektams sukurtų priedų.
Telefonas turi priedų, bet ženkliai mažiau.
8-oji priežastis yra fono suspaudimas.
Kai fotografuojame su objektyvu atsitinka kažkas ypatingo. Atrodo, fotografuojamas fonas artėja prie objekto. Tai sena kompozicijos forma, leidžianti pakelti vaizdus į kitą lygį. Su išmaniuoju telefonu to neįmanoma padaryti dėl mažesnių objektyvų ir vaizdo jutiklių.Turite išmėginti tai patys ir patikėkite jums labai patiks. Todėl kviečiu jus į nemokamą paskaitą fotomokykloje sužinoti daugiau.
9-oji priežastis baterijos išlaikymas.
Išmanusis telefonas išsikrauna maždaug per parą. Bet jeigu pradedame fotografuoti, filmuoti, skambinti ir naršyti, jis neišlaiko nei tiek. Bet veidrodinio fotoaparato baterija sukurta kitokiu principu. Net ir aktyviai naudojant gali išlaikyti virš savaitės. Tad geriau fotografuoti su fotoaparatu, o telefoną naudoti kitoms funkcijoms atlikti.
10-oji priežastis įvaizdis.
Kiekvienas ir fotografuojamas ir fotografuojantis sutiks, jog fotografuoti galime ir su išmaniuoju telefonu ir su fotoaparatu. Bet sutikime, jog tikras fotografas bus vertinamas labiau, jeigu fotografuos fotoaparatu vestuves, renginį, koncertą ar kitą šventę. Juk nenorime nei vienas, kad svarbiausias gyvenimo akimirkas fotografas užfiksuotų telefonu.
Taigi, nenustebkite, kad kai tik pradėsite daryti geresnes nuotraukas su tikru fotoaparatu, atrasite, kad fotografavimas yra naudingas ir malonus įprotis. Užsukite į 70'S fotomokykla.lt ir suprasite tai patys. Nes tai tik dešimt skirtumų tarp išmanaus telefono ir veidrodinio fotoaparato.
Viktorija Bubnė