Nuo sprogmenų iki šiuolaikinio fotoaparato - fotografijos tobulėjimas.


Nuo sprogmenų iki šiuolaikinio fotoaparato - fotografijos tobulėjimas.

Ar žinote, kaip fotografija tobulėjo? Viskas prasidėjo gan įdomiai. Jūs net neįsivaizduojate, kokia buvo nuodinga ir kenksminga fotografija pirmose nuotraukose.

1826m. pasaulį išvydo pirmoji fotonuotrauka. Tada ji buvo vos įžiūrima, bet matoma. Prieš tai N.Niepce pavykdavo užfiksuoti kadrus, bet šviesoje visi vaizdai išnykdavo. Ir vistiek tai buvo laikoma pirmuoju sėkmingu kadru. Po N.Niepce mirties L.Daguerre perėmė viką į savo rankas. Jis ištobulino savo kolegos metodą ir nuotraukas pradėjo atlikti ant metalinių plokštelių. Nuotraukos buvo vadinamos išradėjo garbei. Be to jam pavyko sutrumpinti išlaikymo trukmę iki vos kelių minučių.

Populiarėjant nuotraukoms iškilo keletas minusų. Kaip tas nuotraukas platinti ir kaip sumažinti fotoaparato įrangą. Tuo metu reikėjo visada nešiotis dideles dežes su metalinėmis lentelėmis ir nuolat ruošti kenksmingus chemikalus. Taip ir nesustojo tobulėjimas, nes norėjosi rasti geresnių, lengvesnių ir patogesnių aparatų fiksuoti kadrus.

1861 m. T. Sutton padarė savo pirmąją spalvotą nuotrauką. Kai vienas kaspinas buvo nufotografuotas per tris skirtingus filtrus(mėlyna, žalią ir raudoną). Vėliau šis projektas buvo sujungtas į vieną, spalvotą kadrą. Bet vis dar fotografija nebuvo pasiekiama plačiajai visuomenei.

G.Eastman kartu su kompanija Kodak pradėjo naują projektą. 1888 m. mokslininkas sukūrė gelį, kuriuo ištepė popierių nuotraukoms. Tada metalinės plokštelės ir chemikalai tapo nebereikalingi. 1901 m. buvo sukurtas fotoaparatas "Kodak Brownie"naudoti žmonėms.

Vėliau 20 a. viduryje buvo sukurtas aparatas nuotraukas laikyti kompiuteryje. Mokslininkų komanda siekė tobulumo ir R.A. Krischo nufotografavęs savo sūnaus portretą, nuotrauką pavertė skaitmenine ir taip prasidėjo skaitmeninė fotografija. 1991m. buvo sukurtas pirmasis sėkmingas skaitmeninis fotoaparatas "Logitech Fotoman". Jis skyrėsi nuo visų ankstesnių modelių, kadangi nuotraukos buvo įrašinėjamos į atminties kortelę, o ne į juostelę. Tai pagerino fotografų darbą. Į atminties kortelę telpa daug daugiau kadrų. Nuotraukų galima atlikti daug daugiau, jas perkelti į kompiuterį ir skleisti per visą pasaulį.

Bet tobulėjimui ribų nėra. 1995 m. K. Parulskis ir J. Schueckleris pateikė projektą kamerai telefone. 1999 m. išleistas į pasaulį telefonas(Kyocera Visual Phone VP-210) su fotokamera. Jis nuotraukas užfiksavo, saugojo ir galėjo persiųsti.

Taip išradėjai, Apple, Huavei, Samsung ir kiti žymus gamintojai pradėjo nematomą kovą, kas sukurs vis tobulesnį modelį. Ir kiekvieną kartą jie išleidžia telefonus su tobulesne kamera arba kitaip tariant su keliomis kameromis viename mažame telefone.

Fotografijos tobulėjimui ribų nėra. Nuo sprogmenų iki šiuolaikinio fotoaparato bei telefono. Niekas nežino, kas bus toliau. Kviečiu jus prisijungti prie vykstančių70's Fotomokykla

pamokėlių, kuriose sužinosite daug vertingos informacijos. Ne tik apie fotografavimo veiksmą, bet ir apie patį fotoaparatą.

Viktorija Bubnė