Tobula Kalėdinė fotosesija namuose! Patarimai, kaip susiorganizuoti pačiam.


Tobula Kalėdinė fotosesija namuose! Patarimai, kaip susiorganizuoti pačiam.

Kalėdos jau ne už kalnų! Ar pradėjai ruoštis? Artėjant Kalėdoms vis labiau populiarėja mini Kalėdinės fotosesijos. Ar teko išbandyti? O gal tau patinka susistatyti namiškius aplink eglutę ir nufotografuoti? Juk smagu pasidalinti su draugais gražia Kalėdine nuotrauka!

Štai keletas patarimų kaip padaryti profesionalias Kalėdines nuotraukas namuose:

  • Įranga. Žinoma, svarbu turėti gerą fotoaparatą (nebūtinai naują). Visgi šiais laikais telefonai taip pat gali padaryti gražias nuotraukas. Dar vienas rekomenduojamas įrenginys būtų trikojis. Tokiu atveju tu irgi galėtum būti nuotraukoje kartu su savo šeima! Trikojis taip pat puikiai pasitarnauja tuo atveju, jeigu fotografuojant sedreba ranka, jis išgelbės nuotrauką nuo susiliejimo!
  • Vieta. Ruošiant Kalėdinę fotosesiją reikėtų pagalvoti apie dekoracijas ir fotosesijos vietą. Ar tai bus Prie Kalėdinės eglutės, o gal Kalėdinių lempučių? Kad ir kur nuspręstumėte fotografuoti, įsitikinkite jog patalpoje yra pakankamai šviesos. Nefotografuokite prieš langą ar šviesos šaltinį, nes nuotraukos atrodys per tamsios ir neprofesionalios! Visuomet stenkitės fotografuoti tokiu kampu jog šviesa būtų šone.
  • Laikas. Fotografuojant vaikus svarbu atsižvelgti į dienos laiką. Juk nenorite, kad vaikai būtų pavargę, irzlūs ar alkani. Todėl geriausia fotografuoti kai vaikai pailsėję ir pavalgę. Taip pat turėkite omenyje jog ryte ir dieną geriausias natūralus apšvietimas, o vakare gražiai atrodo žibančios Kalėdinės lemputės. Nuspręskite kokių nuotraukų norite.
  • Dabar pakalbėkime apie tai kaip gauti profesionalias nuotraukas: Turėkite kantrybės, fotografuokite, fotografuokite, fotografuokite. Išbandykite įvairias pozas, fotografuokite įvairiu kampu. Fotografuojant vaikus leiskite jiems jaustis laisvai, juoktis, leiskite jiems tyrinėti Kalėdinius žaisliukus, žaisti su lemputėmis. Gražiausios nuotraukos bus su natūraliomis šypsenomis! Padarykite daug nuotraukų, kad paskui galėtumėte išsirinkti keletą gražiausių.
  • Nuotraukų redagavimas. Tai svarbi dalis, jeigu norite, kad jūsų nuotraukos atrodytų profesionalios. Yra daug visokių redagavimo programų, populiariausios iš jų Lightroom ir Photoshop, šias programas galite parsisiųsti į kompiuterį arba telefoną. Galite patys eksperimentuoti arba tiesiog panaudoti preseta (tai jau sukurtas nuotraukų redagavimo stilius)


Sonata Holtz